CO ZÁKON NEZAKAZUJE, ZVEŘEJNÍME (obecní zpravodaj nezávislý na Radě obce Vejprnice, vydávaný od 8.2.2011)
Hledat
Navigace: VEJPRNICE.EU > Bolavá témata > Automotoklub Vejprnice

Automotoklub Vejprnice

Ladislav Vostrý napsal dne 25.7.2014 :

Minulý týden jsem se sešel s panem Václavem Červenkou, dlouholetým předsedou vejprnického automotoklubu (AMK, dříve Svazarm), který zavzpomínal na peripetie provázející získání majetku spolku AMK Vejprnice od státu v devadesátých letech. Spolek byl založen po sametové revoluci v srpnu 1990. Od té chvíle se tento spolek snažil o převedení budov a pozemků v ulici U Potoka čp.35 (hned vedle restaurace Na Růžku). V těchto prostorech dlouhá léta sídlil a provozoval svoji zájmovou činnost automotoklub při Svazarmu, na jehož činnost navázal porevoluční AMK. O tyto prostory projevila zájem i obec Vejprnice, zastoupená tehdejším (i nynějším) starostou Karpíškem. Stát tento majetek vydal obci Vejprnice. Proti tomuto se ohradil AMK Vejprnice a nastal dlouhá léta trvající (více než 10 let) soudní spor. Během soudních tahanic došlo k devastaci majetku, budovy zchátraly, byly k nepoužíití, spolek AMK neměl kde provozovat svoji činnost. V roce 2009 soud s konečnou platností přiřkl majetek AMK Vejprnice.

V září 2009 uspořádal AMK Vejprnice v navrácených prostorech Den otevřených dveří. Předseda spolku pan Červenka napsal o této události zprávu a požádal redakční radu obecního časopisu Náves o zveřejnění. Jak si každý domyslí, k otištění v Návsi nedošlo. Redakční rada internetového zpravodaje Vejprnice.eu panu Červenkovi tímto za obec splácí dluh : článek "Den otevřených dveří" z října 2009 si můžete stáhnout na této stránce dole.

Pokud by někdo ze čtenářů cítil potřebu se vyjádřit k tomuto politováníhodnému případu neoprávněného převedení majetku ze státu na obec, popř. obdobný případ "restituce" v obci Vejprnice, redakce Vejprnice.eu zveřejní všechny články (uvítáme i vyjádření pana starosty Karpíška).

 
© www.vejprnice.eu - vytvořte si také své webové stránky