CO ZÁKON NEZAKAZUJE, ZVEŘEJNÍME (obecní zpravodaj nezávislý na Radě obce Vejprnice, vydávaný od 8.2.2011)
Hledat
Navigace: VEJPRNICE.EU > Bolavá témata > Vejprnické zvony mlčely

Vejprnické zvony mlčely

18.12.2011 19:11 občan Vejprnic V.K.:

Dobrý večer, vážení představitelé naší obce,

mohl bych od vás obdržet vysvětlení, proč v naší obci nebyly spuštěny zvony pro uctění památky zesnulého prezidenta Václava Havla? Rozhodně nechci být otrava nebo rýpal, ale myslím si, že to je to minimum, jak všichni můžeme poděkovat člověku, bez kterého bychom nebyli tam, kde jsme – a to včetně vás všech. Navíc bylo i celorepublikově vyhlášeno, že v 18 hodin se rozezní všechny zvony v ČR. Tohle se mi skutečně dotklo a beru to jako vaše pohrdání a absolutní osobní selhání v této záležitosti. Jen doufám, že vaše odpověď nebude ve smyslu, že za to může nemocný pan farář.

S pozdravem V.K. (pan V.K. se podepsal plným jménem a adresou).

19.12.2011 10:25 starosta Vejprnic Pavel Karpíšek :

Dobrý den, vážený pane K.,

dovolte abych krátce reagoval na Váš včerejší mail. Omlouvám se za možnou zdlouhavost, ale musím začít rokem 1989. Byl jsem v té době studentem třetího ročníku elektro fakulty VŠSE v Plzni a osobně jsem se zúčastnil 17. listopadu studenské akce v Praze a samozřejmně událostí které následovaly. Byl jsem koordinátorem a spoluzakladatelem celé řady občanských fór jak ve městech a obcích, ale také podnicích v regionu. Měl jsem tu příležitost poznat pana Havla a snažil jsem se šířit jeho myšlenky. Zpráva o jeho smrti mě zasáhla hlubokým zármutkem, proto jsem také okamžitě navštívil Prahu a místa kde jsem vídal a připoměl si pana Havla, kterého jsem si obrovsky vážil a vždy i po jeho smrti budu.

Pavel Karpíšek

PS: Připadá mi hloupé v takto pro mě osobně velice smutné chvíli vést takovouto korespondenci, ale prostě jsem včera odpoledne z výše uvedených důvodů neseděl u televize či internetu a navíc skutečně nemám klíče od zvonice. Je mi celkem lhostejné co jste dělal v roce 1989 Vy, ale bohužel se musím domnívat, tím, že někoho napadáte aniž byste si zjistil proč se některé věci staly či nestaly, že jste si z odkazu pana Václava Havla moc nevzal....

19.12.2011 14:49 občan Vejprnic V.K. :

Dobrý den pane starosto, místostarosto a ostatní členové zastupitelstva,

všem moc děkuji za odpověď a názory. Věřte, že mým včerejším e-mailem jsem nechtěl nikoho osobně napadat a urážet. I já jsem v roce 1989 studoval LF UK v Plzni a prožil jsem několik dní a nocí v posluchárnách fakulty. Pana prezidenta Havla jsem osobně neznal, nicméně si ho hluboce vážím (a vždy vážit budu) pro jeho lidskost a pevné, spravedlivé názory. Proto mi přišlo strašlivě líto, když jsem večer vyrazil ven a slyšel jsem jen "ticho". Nemám žádné zkušenosti z komunální politiky, ale osobně beru zastupitelstvo jako živý organismus, který reaguje na vše, co se aktuálně děje. Navíc si myslím, že by spoustu spoluobčanů tato malá pieta potěšila a možná i mile překvapila. Ale chápu, že zvonice není v majetku obce a celá věc je ve své podstatě malichernost, takže se omlouvám všem, kterých se můj včerejší e-mail osobně dotknul.

S úctou V.K.

P.S. Pane místostarosto Valenčate, naprosto s Vámi souhlasím, že Vám nikdo nemůže přikazovat, co máte dělat, kdy se máte kouknout na televizi nebo třeba někam zavolat, to by bylo ode mne skutečně ubohé, jak píšete.

_________________________________________________________________________

(šk) - Kostel sv.Vojtěcha je v majetku Římskokatolické farnosti Plzeň-Západ, Křimická 73, 318 00 Plzeň-Skvrňany, tel.377 381 757, frmiro@gmail.com . Prvním farářem je pan P. Ing. Miroslav Verčimák, kostelníkem je pan Václav Zigan z Tlučné, ministrantem je pan Tomáš Soukup z Vejprnic, Studentské ulice. Pan Zigan i pan Soukup mají klíče od zvonice, na opodstatněnou žádost mohou zvonit. Kostel sv. Vojtěcha ve Vejprnicích je kostelem farním, k farnosti ještě náleží kostel sv. Jiří v Malesicích a krypta ve Skvrňanech na Křimické 73.

Soubory ke stažení

Vejprnické zvony mlčely.pdf
 
© www.vejprnice.eu - vytvořte si také své webové stránky