CO ZÁKON NEZAKAZUJE, ZVEŘEJNÍME (obecní zpravodaj nezávislý na Radě obce Vejprnice, vydávaný od 8.2.2011)
Hledat
Navigace: VEJPRNICE.EU > Bolavá témata > Přeložka vejprnického esíčka

Přeložka vejprnického esíčka

Přeložka vejprnického esíčka.jpg

Článek v Plzeňském deníku z 30.1.2015 : http://plzensky.denik.cz/zpravy_region/prelozka-silnice-za-vejprnicemi-ma-zvysit-bezpecnost-ridicu-20150129.html

___________________________________________________________________________________________

Ladislav Vostrý napsal dne 30.5.2014 (aktualizace 1.6.) :

Stavebník Správa a údržba silnic Plzeňského kraje (zkráceně SÚSPK) chystá v obci Vejprnice a Tlučná přeložku a opravu silnice mezi Vejprnicemi a Tlučnou. Úsek na vejprnickém území je dlouhý 750m, začíná těsně za vjezdem na hřiště u Sádky a končí 50m za dopravní značkou "zákaz předjíždění" při cestě do Vejprnic. Úsek na tlučenském území je dlouhý 450m a končí těsně za T-křižovatkou u odbočky k benzínové pumpě. Nebezpečná zatáčka na Vejprnickém území bude "narovnána" směrem k potoku a výškově upravena. Hlavním důvodem této přeložky je odstranění nebezpečného úseku, ve kterém zahynulo při dopravních nehodách již mnoho lidí. Až potud nemám pochyby. Pochyby ve mně vyvolává až zjištění, že podél silnice není počítáno s chodníkem, či cyklostezkou, či smíšenou stezkou pro pěší a cyklisty a veřejným osvětlením. Stavba počítá s výstavbou tzv. intravilánové brány, která má zpomalit motorovou dopravu na vjezdu do obce. Intravilánová brána je situována mezi 1. a 2. vjezd do satelitu Cihelny, tedy před 2. vjezd (při pohledu řidiče přijíždějícího do Vejprnic). Intravilánová brána se obyčejně umísťuje před zastavitelné území, tedy před 1. vjezd do satelitu, dle mého názoru by měla být brána posunuta minimálně o 100m směrem do Tlučné. Stavba tak možná zvýší bezpečnost motorové dopravy, neřeší však vůbec bezpečnost chodců a cyklistů. Dle mého názoru by měla stavba řešit i dopravu pěší a cyklistickou, samozřejmostí je pak veřejné osvětlení. Takové stavební objekty musí samozřejmě zaplatit obce Vejprnice i Tlučná, nikoli Plzeňský kraj, zastoupený SÚSPK. Projekčně to musí být řešeno už teď. Silniční pozemek má minimální šířku 13m, jízdní pás je široký 6,5m - stezka by se tam měla vejít. Silnicí denně projede více než 5.000 vozidel. Část stezky má za povinnost vystavět developer Cihelen od konce chodníku v obci až k 2.vjezdu do satelitu, tento úsek je dlouhý 200m. Na obec Vejprnice by tak připadla výstavba 550m dlouhého úseku na hranici s Tlučnou. Tlučná by pak v rámci přeložky této silnice vystavěla 450m dlouhý úsek. Na obci Tlučná by pak připadla ještě v rámci samostatné akce výstavba stezky od čerpací stanice ke hřbitovu, tento úsek je dlouhý 200m.

Páni představitelé Vejprnic a Tlučné asi zaspali.

Po vsi Vejprnice se šušká, že narovnání zatáčky za Sádkou je podmínkou úřadů pro schválení dopravního napojení satelitu Cihelny se 118 rodinnými domy, kde vlastní pozemky též starosta Vejprnic Pavel Karpíšek (ODS) a společnost STYLE PD, s.r.o. (IČ 26350416), kterou Karpíšek a Zítek založili 20.6.2002 v kanceláři advokáta JUDr. Jaroslava Svejkovského, společenskou smlouvu sepsala notářka JUDr. Jana Svejkovská. Stavebníkem satelitu Cihelny je společnost TRADING UNIVERSAL s.r.o., IČ 28038975, sídlo : Plzeň, Skupova 45, společníci : Radek Loukota 50%, Václav Mašek 50%. Společnost STYLE PD sídlí v budově Tylova 999 ve Vejprnicích, která je ve vlastnictví společnosti Baculus, o.p.s.. Pozemek pod budovou je ve vlastnictví společnosti STYLE PD.

Stavební úřad Nýřany zahájil územní řízení dne 28.5.2014, veřejné projednání stavby se uskuteční na Obecním úřadu Vejprnice v úterý 1. července v 9:30.

 
© www.vejprnice.eu - vytvořte si také své webové stránky